Meclis, Emeklinin sorunlarını görmezden geldi…

 

Meclis, Emeklinin sorunlarını görmezden geldi …

İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs ve 20 milletvekilinin, emeklilerin sorunlarının incelenerek bu sorunlara çözüm yollarının belirlenmesi amacıyla Meclis araştırması açılmasına yönelik verdikleri önerge bugün Meclis Gündeminde görüşüldü.

Verilen araştırma önergesi hakkında söz alan, İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs; “Mart ayından bu yana ülkemizde etkisini gösteren pandemiden en çok etkilenen kesimlerin başında emeklilerimiz gelmektedir. Maaşları asgari ücretin altında olan milyonlarca emeklimiz var. Bu vatandaşlarımız çok zor şartlarda hayatlarını devam ettirmeye çalışıyorlar. Her gün gelen zamlarla artık baş edemez durumdadırlar. Birçoğu ekonomik şartlarından dolayı adeta evlerine hapsolmuş durumdadır. Fiyatlar düşer diye semt pazarlarına geç saatlerde giden, o zaman bile kilo ile alışveriş yapamaz hale gelen emeklilerimiz var. Beslenme, ısınma ve elektrik giderlerinin yanında bir takım elbise dahi alamaz durumda olan emeklilerimiz var.

Örs; “Biz milletin beklentilerini, taleplerini TBMM’de dile getirmek için buradayız.” dedi.

Milletin içinde, vatandaşın arasında olmaya, onların sorunlarını yerinde ve bizzat kendilerinden dinlemeye çalışıyoruz diyen Örs; “Biz milletin beklentilerini, taleplerini TBMM’de dile getirmek için buradayız.” dedi.

“Emekli Sorunlarının İncelenmesi ve Çözüm Yollarının Araştırılması ” amacıyla TBMM Başkanlığına sunulan önerge AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildi.

Konu hakkında açıklama yapan Örs, emeklilerin sorunlarını TBMM gündemine taşımakta ısrarcı olacaklarını belirterek biz emeklilerin, dar gelirlilerin yanında olmaya devam edeceğiz dedi.