Uzmanlardan Engin Altay’a sert tepki!

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın hükümeti eleştirirken, başçavuşlar ve uzman çavuşlar için Ak Parti Militanı ifadesini kullanmasına Uzmanlar Federasyonu Genel Başkanı Ali Tilkici sert tepki verdi.

Uzman çavuşlar; Milletin duasını almak için, vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak için canını ortaya koyan kahramanlardır.

Uzman Çavuşların Silahlı Kuvvetlerin en fazla şehit ve gazi veren camiası olduğunu ifade eden Tilkici: “ Uzman Çavuşlar Libya’da, Azerbaycan’da, Suriye’de, K.Irak’ta, içerde ve dışarda tüm terör operasyonlarında en önde giden, ölürsem şehit, kalırsam gazi olurum anlayışıyla peygamber ocağında görev yapan yiğitlerdir.

Uzman çavuşlar; Milletin duasını almak için, vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak için canını ortaya koyan kahramanlardır. Engin Altay’ı kınıyorum. Kendisine soruyorum: ‘Uzman çavuşlar hangi yasadışı yollara başvurdu da, kime zor kullandı da militan ifadesini kullandı? Kendisinden biran önce bir basın açıklaması yapıp, özür dilemesini bekliyoruz. Aksi takdirde demokratik yollarla en sert şekilde tepkimizi göstereceğiz.”

Silahlı Kuvvetler siyaset üstüdür

Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın da bu konuda bir açıklama yapmalarını umduklarını dile getiren Tilkici “Silahlı kuvvetler personeli olarak bizim siyasetle işimiz olmaz. Çünkü silahlı kuvvetler, siyaset üstüdür. Ordu milletindir. Bizim hassasiyetlerimiz vatan, millet, bayraktır. Vatana, millete, bayrağa, şehide ve gaziye laf söylenmediği sürece, hassasiyetlerimiz gözetildiği sürece her parti bizimdir. Eğer devlet için, millet için, bayrak için, milli değerler için herhangi bir parti bir söylemde bulunursa biz bunu destekleriz. İçerisinde devlet olmayan, millet olmayan, hassasiyetlerimizi derinden yaralayan kim olursa da tepkimizi gösteririz. Bizler milletimizin huzuru, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canı pahasına mücadele verdik, veriyoruz, vereceğiz de. Bize burada militan demek, lejyoner demek bu yiğitlere hakarettir.”